Facebook Meyve İsimleri

Evet sevgili arkadaşlar farketmişsinizdir ki bu aralar facebookta bayanlar durumlarına meyve ismi yazıp duruyorlar, büyük ihtimalle merak edip araştırıp çoktan ne olduğunu öğrenmişsinizdir ama öğrenemeyen var ise olayı açıklayalım.

Hatırlarsınız bundan birkaç sene önce aynı şekilde bayanlar anlamsızca renkler filan yazıyorlardı daha sonra bunların aslında sütyen rengi/deseni olduğunu anlamıştık.

Peki bunun amacı ne? Efendim bunun amacı meme kanserine dikkat çekmek deniliyor, bunu düzenleyen bir grup, bir dernek, bir oluşum olacak ki her sene böyle bir eylemle dikkat çekmeye çalışıyorlar.

Şimdi düşünceye laf yok, meme kanseri gerçekten üzerinde durulması gereken bir konu ki özellikle “Doktor beni ellemesin” denilen bir ülkede insanların bilinçlenmeye ihtiyacı var. Sadece ben son 2 sene içinde 3 4 tanıdğın bu kansere yakalandığını duydum, ünlüleri filan zaten herkes biliyor. yani bu hastalık öyle milyonda bir görülen bana bişey olmaz denilecek birşey değil artık birlikte yaşadığımız bir hastalık.

Sonuç olarak elbette dikkat çekelim, ama dikkati nereye çekiyorsunuz ona dikkat edelim. böyle garip şeylere gerek var mı? Oraya bir renk ya da bir meyve yazınca neye yaramış oluyor, bu eylem herhangi bir bayanın muayene olmasına sebep olmuş mu şimdiye kadar, bence hayır. Açıkça bayanlara örgütleseniz herkes yazsa ki; “Meme kanserine dikkat edelim, muayene olmaktan çekinmeyelim.” Çok daha mantıklı olurdu.

Neyse tabi olan oldu, şu an asıl dikkat çekilmek istenen konudan sapıldı ve tüm erkekler hoşlandığı kızın yazdığı meyvenin ne demek olduğunu arıyor deli gibi, sizi daha fazla bekletmeden yardımcı olalım işete bunların anlamları;

mavi kantaron : bekâr
ananas : karmaşık
ahududu : kararsız
elma : nişanlı
kiraz : çıktığı var
muz : evli
avokado : onun diğer yarısıyım
çilek : doğru olanı bulamıyor
limon : bekâr olmak istiyor
üzüm : çıktığıyla evlenmek istiyor

Görsel
not: bu arada resimde gördüğünüz mavi kantaron, diğer adı peygamber çiçeği olan bir çiçek türüdür. meyve olduğu halen tartışmalıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s